פיקוח בניה

תפקידו של מנהל פרויקט בניה

היכולת לבצע ניהול פרויקט בנייה מורכבת גם מידע בתחום הנדל"ן והתשתיות וגם ממיומנות רבה הנצברת עם הניסיון בענף הבנייה. כשמדובר בנושאי ניהול פרוייקטים, מקצועיות זו עומדת כנר לרגלי אנשי הצוות של החברה אותה תבחרו רובם ככולם מנהלי פרויקטים ומומחים בתחום הבנייה ולכולם ניסיון רב בתחומי ניהול פרויקטים בבניה חשוב שלאיש המקצוע יהיו את ההתמחויות הבאות – קונסטרוקטור המתמחה בעבודות בטון ומתכת, מנהלי פרוייקטים מומחים בפיקוח, עריכת מכרזים וביצוע \ אחראי על ההבט הלוגיסטי של מועדי הפרויקטים ולוחות הזמנים.

איך לבחור בחברת ניהול פרוייקטים ?

בבחירת החברה שימו לב שהערכים המנחים את החברה בנושא ניהול פרויקט בניה הם מענה לצרכי הלקוח בד בבד עם הכנת תכנית ריאלית הכפופה לתקציב ולוח זמנים וכמו כן – שימוש במחשוב מתקדם המסייע לאנשי הצוות – במשרד ובשטח – להיות מעודכנים ומתואמים אלו עם אלו כל העת ולאפשר סנכרון מלא בין הגורמים האחראים על ניהול פרוייקטים באופן שוטף .

שלבי ניהול פרויקטים בבניה

בחרו חברה הרואה עצמה אחראית לכל שלבי ניהול פרויקט בנייה – החל מניהול התכנית וכלה בפיקוח על ביצועה.
חברה המובילה בעזרת ניהול פרוייקטים בבניה המדוקדקים לפרטי פרטים ומתוכננים היטב ע"י שלבים כגון שלב התכנון הכולל תכניות, כתבי כמויות ומפרטים, הינו חלק מכריע בתחום ניהול פרויקטים בבניה ולכן חשוב שכל הפרטים יהיו מדויקים  ומלווים בשרטוטים, הדמיות והסבר מילולי. החומר בשלב זה כולל תכניות אדריכליות של כל קומות הבניין ושל השטחים הנלווים כמו גג ומרפסות, מרתף ושטחים חיצוניים כמו חנייה וגדרות.

מה עוד חשוב בעת ניהול פרוייקט זה או אחר ?

תכניות נוספות המתוכננות בעת ניהול פרוייקטים בבניה הן אלו הקשורות לקונסטרוקציה, אינסטלציה ותברואה – יסודות הבניין, העמודים והקורות, תשתיות מים, ביוב וניקוז מי גשם לגגות או למרפסת והחצר, חיבורי חשמל ותקשורת לכל קומה, וחיבורי מיזוג אויר וגז.
המומחים בתחומי ניהול פרוייקטים מנצחים על המלאכה הם בעלי יכולת תמרון ומשתדלים ככל האפשר לתמרן בין כל בעלי המקצוע וחלקי הפרויקט תוך כדי עמידה בלוח זמנים ובתקציב שסוכם עליהם בפגישות הייעוץ והתכנון עם הלקוח ומקצים את כלל המשאבים אשר ברשותנם בכדי להבטיח כי כל ניהול פרוייקטים בבניה כאלו ואחרים הסתיימו עם התוצאות הטובות ביותר ולשביעות רצונו של הלקוח.

מפקח בניה בפעולה

ניהול פרוייקטים בבניה.

בעת ניהול פרוייקטים בבניה הקשר עם בעלי המקצוע יבוא לידי ביטוי במיוחד בשלב הביצוע השקול בחשיבותו לפחות לזה התכנוני;  בשלב זה נערכים חוזים קבלניים עם האחראים לעבודות הבנייה השונות – מומחים בנגרות בניין, אנשי אינסטלציה וצנרת, מומחים בעבודות גבס , איטום ובידוד, אחראים לטיח וצבע ועוד. הקבלנים הראשיים אחראיים מספקים עבודות מורכבות לאנשי ניהול פרויקט בנייה ומקבלים מקבלני המשנה חומרים וביצוע בתחומים ספציפיים כמו עבודות גבס ואיטום, כלים סניטריים, אינסטלציה וצנרת, עבודות אלומיניום ועוד. ניהול פרוייקטים מצריך יכולת אינטגרציה וקשרים רבים על מנת לעמוד בלוחות הזמנים.

עוד כמה נקודות חשובות בבחירת מנהל פרוייקטים …

הגורמים האחראים על ניהול פרויקטים בבניה פועלים על פי תווי התקן המקובלים ובהתאם להיתרי הבנייה והרישוי הנהוגים. בחרו באלו הדואגים לעמוד תמיד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומבצעים בקרה וייעול שוטף בכדי להמשיך במגמת ניהול פרוייקטים מקצועית ככל האפשר.

בונים בית פרטי ? לא לשכוח פיקוח בניה פרטית

משקיעים סכומי עתק בקניית המגרש ומיסים ואז מתחילים בשלבי הבנייה .שהיא כוללת מציאת אדריכל כלבבכם. מוציאים תוכניות בנייה ואז מתחיל כאב הראש והבעיות האמיתיות , בשלב זה כדי מאוד למצוא את איש המקצוע המתאים למה צריך מנהל פרוייקטים ? חסכון בכל כאבי הראש והמון עלויות !

כיצד להביא לידי יישום את התוכנית היפה אשר תיכננתם ?

מציאת קבלן שלד טוב. אמין. וזול יחסית. וכמובן את שרשרת הקבלנים של המשך הבית. בערך 22 אנשים שונים שעליהם מוטלת אחריות השלמת הבניה. יש עבודות איטום במרתף. יש איטום בגגות. יש איטום בספי החלונות. יש איטום המקלחות. יש איטום בספי הדלתות בין הבית למרפסות.זה רק חלק מעבודות הבית החשובות ביותר לאורך שנים. לכן זוג שמעוניין לבנות את ביתו ולהישאר שפוי .בריא ונשוי באושר .חייב לקחת מפקח בנייה. מפקח בנייה תפקידו לפקח על מהלך העבודה  ולתאם בין בעלי המקצוע הרבים שעובדים במקביל. מפקח בנייה צריך לדאוג שיהיה סינכרון בין בעלי המקצוע השונים ואף בעל מקצוע לא יפריע לשני וכמובן ישמור מעשיית נזקים בעבודות שנעשו ע"י בעל מקצוע אחר.

מפקח בניה מכיר את מחירי השוק וכמובן מפקח וותיק בענף ישיג את המחירים הנמוכים ביותר שיש בשוק כמובן מבעלי מקצוע מנוסים ואמינים. בעלי מקצוע טובים מקצועית אוהבים לעבוד עם מפקחי בניה כי הם יודעים שמפקח בניה יודע מה לדרוש ולא לבלבל את המוח בשטויות.
העבודה בליווי מפקח בניה זורמת בצורה טובה. מהירה ומגיעים לסיום הבניה עם אפס ליקויים בזמן קצר יותר ואיכות גבוהה יותר.

פיקוח בניה פרטית אך ורק על ידי מפקח בניה מוסמך בעל ותק רב והמלצות רבות.

מפקח בנייה מכיר את כל גורמי השוק שקשורים לבניית בית כמו חברת חשמל. מודדים ולכן העבודה זורמת.
לפני שבעלי הבית בוחרים מפקח לעבוד איתם הם חייבים לעשות סקר שוק .לגבי אמינותו ומקצועיותו. זה הכלל הראשון והחשוב במציאת מפקח בניה!
מפקח בניה וותיק יש באמתחתו רשימת בעלי מקצוע אמינים ומקצועים שאסף במשך השנים.
רוצים לבנות בית חלומיתכם ולהשאר בריאים עם שמחת חיים .תפנו למפקח בנייה שינעים לכם את חווית הבניה..

מאמרים נוספים