ניהול מבנים

ניהול מבנים – ניהול וועד בית

חברת ניהול מבנים תספק טיפול בציוד לשעת חירום וכן ביקורת שוטפת על המקלט הכוללת גם את ניקיונו, שיפוצו ותחזוקה שוטפת וזאת פרט לתפקודו הלכה למעשה. שירות אחר הוא גביית התשלומים התקופתיים מדיירי הבית כמו תשלומי וועד בית או אחזקת ניהול בתים.

שירות זה כולל גם הפקה של חשבוניות וקבלות, עבודה ותשלום לספקים אחרים וכל עניין כספי אחר הנוגע לתפעול הבניין. בעבודה מול ספקים, לחברת ניהול מבנים יש יתרון עקב גודלה, יתרון המאפשר לה להשיג הצעות מחיר אטרקטיביות וזאת על מנת להוזיל עלויות. שירותים אחרים הנכללים במסגרת ניהול בתים הוא שירות של השבחת הנכס וזאת באמצעות שיפוץ הנכס, השגת זכויות בניה נוספות במסגרת תכנון ובניה, ייעוץ משפטי וכו'.

המטרה הכוללת של ניהול מבנים היא לדאוג למצבו התקין של המבנה המשותף, וזאת כדי למנוע הזנחה של הנכס אשר עלולה לפגוע בתפקודו וערכו, דבר שיפגע בשורה התחתונה בכל דיירי הבית. מכל הסיבות הללו ניהול בתים הפך למצרך חשוב עבור בתים משותפים רבים, כשהחשוב ביותר הוא הרצון לשמור על ערך הנכס ועל איכות החיים של הדיירים.

מדוע יש צורך בניהול בתים ?

הצורך בשירותי ניהול בתים נהיה צורך ממשי בתקופה האחרונה, לאור העובדה שמדובר במשימה לא פשוטה הדורשת ידע רב, השקעה של זמן, ניסיון בתחום ניהול מבנים ומומחיות. לכן קשה לצפות מוועד הבית לעסוק ולהבין ניהול בתים במובן של התמודדות עם אתגרי תחזוקה, הנדסה ועוד.

שירותי ניהול מבנים הניתנים ברמה גבוהה, יעלו את רמת איכות החיים של הדיירים בבניין, ואף יעזרו בטווח הרחוק לעלות את ערך הנכס. חברה העוסקת במתן שירות ניהול מבנים תנהל את כל העניינים המשותפים הקשורים לבית. נציגות הבניין תוכל לבחור מתוך מגוון שירותי ניהול בתים המוצעים, כששירותי ניהול סטנדרטיים כוללים בין היתר שירותי ניקיון שוטפים של כל האזורים המשותפים וכן שירותי פוליש תקופתיים.

בין היתר, השירות כולל גם שיפוצים של המבנים המשותפים, תיקונים, צביעה ועוד. שירות אחר הנכלל בגדר ניהול מבנים הוא שירות גינון, שמירה על הגינה הקיימת ועיצוב וטיפוח של מוצרי גינון נוספים. שירות אחר של ניהול בתים הוא טיפול במעליות, דהיינו עבודה מול חברות המעליות כדי לדאוג שהחוזה יישאר בתוקף וכן המעליות תהיינה בטוחות.

הסבר מעמיק נוסף מדוע ניהול נכס הוא דבר חשוב

 מהו ניהול ועד בית ?

כיום, המבנה המורכב של הבתים החדשים שנבנים, והתקנות המשפטיות הרבות החלות על ועד הבית הביאו לכך שעלה הצורך בשירות ניהול ועד בית לבתים משותפים הרוצים למקסם את רמת החיים בבניין המשותף, ובו-זמנית גם לחסוך עלויות מיותרות, שניתן להימנע מהן באמצעות ועד בית מקצועי שניהול הבית הוא עבודתו ומקצועו.

יש נחיצות רבה בימינו לחברת ניהול ועד בית מקצועית הדואגת לכל הצרכים שמילא ועד הבית במתכונת הישנה שלו, בתוספת אספקטים נוספים הקיימים כיום. בניינים חדשים הנבנים כיום, מצריכים שירותים מקצועיים רבים שלוועד בית לא מקצועי אין אפשרות לספק.

מספר רב של דיירים בבניין הוא גורם מספיק כדי להביא ניהול ועד בית מבחוץ, כיוון שככל שמספר הדיירים עולה כך קשה יותר לארגן את הפעילות המשותפת, וכן להתנהל מול גורמים חיצוניים בהסכמת כל הדיירים. ועד בית מקצועי מבין בתקנונים שונים ובחקיקת בתים משותפים שעשויה להביא יתרון לבניין המשותף, וכן למנוע סכסוכים בין הדיירים.

חברת אחזקות

בהתנהלות מול הרשויות, יש יתרון גדול לחברת ניהול ועד בית המכירה את כל הדרכים לגשת לגופים הנכונים כדי להזיז עניינים ולשמור על האינטרס המשותף של כל דיירי הבית.

ישנם עדיין בתים משותפים רבים בהם דיירי הבית חושבים ששמירה על המבנה הישן בו בוחרים ועד בית שאיננו בקיא בשיטות ניהול ועד בית מקרב הדיירים בבניין היא הדרך הטובה ביותר והזולה ביותר לנהל את הנכס המשותף, אך מדובר בטעות קריטית, שלא רק שאיננה חוסכת כסף לכל דיירי הבית, אלא אף מטילה עלויות נוספות עקב חוסר המקצועיות של ועד הבית הנבחר. לחברות העוסקות באחזקה או ניהול ועד בית יש ניסיון רב בהתמודדות עם קשיים יומיומיים הנובעים מהניהול השוטף של הבניין, ויש ביכולתם לפתור אותם במהירות וביעילות, תוך חסכון מקסימאלי במשאבים.

מאמרים נוספים