ריסוס

מתי צריכים ריסוס בבית?

כולנו נתקלים במוקדם או במאוחר במדבירים המבצעים ריסוס בכימיקלים מזיקים ופתרונות אחרים ויש התוהים לעיתים האם ריסוס אינו מזיק לבני האדם גם כן. זה בגלל שהורגלנו להשוות את חומרי ההדברה עם כימיקלים מזיקים מאוד וגם פרסומות של חברות ריסוס והדברה שטוענות שברשותם כימיקלים חזקים ביותר שיבטיחו שלעולם לא נסבול כל התקפת מזיקים בבתים שלנו. כי אף אחד מאיתנו לא רוצה נוכחות של תיקנים, נמלים, טרמיטים, לטאות, פשפשים או חולדות בבתים שלנו ונעשה הכל כדי להרחיק אותם. אבל השאלה השנויה במחלוקת היא האם ריסוס של חומרי הדברה או ריסוס כימיקלים אלה הוא אכן יעיל ואם כן, האם הם יכולים לגרום נזק כלשהו לבני אדם שנושמים אותם?

עשיתי ריסוס ומה עכשיו?

עכשיו יש הוכחות נאותות כי ריסוס באמצעות כימיקלים אלו אכן יעילים מאד בשליטה על כניסת מזיקים לבית, למשל הדברת נמלים, ואם הם כבר נכנסו לבית שלך, הם מוברחים ממנו בקלות על ידי ריסוס בכימיקלים אלה. זה מאוד נדיר שמבצעים ריסוס בכימיקלים אלו והם אינם מייצרים את התוצאה המצופה. שיטת ריסוס והדברה היא לא כל כך פשוטה ומסתכמת בלרסס כמות קטנה של כימיקלים כפתרון זמני להיפטר מהמזיקים. הטיפול חייב להיות כזה שלא יאפשר למזיקים לעשות "קאמבק" וחשוב לבצע ריסוס ובמקביל למנוע רטיבות ולחות. המזיקים נוטים לשגשג בתנאים כאלה, ולשם כך יש צורך לשמור על הסביבה נקייה ויבשה לפני שנבצע ריסוס. כאשר מזיקים רבים פיתחו חסינות כלשהי לחומרי ההדברה הנפוצים, חברות הדברה צריכות לצאת כל הזמן עם חומרים חדשים ויעילים שלא רק ידחפו את המזיקים החוצה, אלא גם לא יגרמו לבעיות לאנשים הרוצים להישאר בבית.

מה בדבר ריסוס מקצועי?

התפקיד של חברות ריסוס והדברה מקצועיות הוא לדעת איך לטפל במזיקים מכל זווית. אם אנחנו מנסים לבצע הדברה בעצמנו, אנחנו עשויים לקבל קצת הקלה זמנית ואז המזיקים יכולים לחזור בקלות למקום שבו הם היו. זוהי אסטרטגיית המניעה שחברות ההדברה בוחרות להתמקד בה והן היעילות ביותר בהפעלתה. זה לא אומר שהדברה יכולה להיות מושגת רק באמצעות ריסוס בחומרים כימיים. ישנן שיטות אחרות כמו שיטת המחסום, חיסול אזורי הגידול ואת שיטת הלכידה. כל אלה הן טכניקות מניעה שישקלו בהתאם לנסיבות. לכן, כשמדובר בעסקי הדברות, עדיף תמיד לסמוך על המומחים!

איזה ריסוס יצמצם את הפגיעה בסביבה?

בעבר בכדי להיפטר מהמזיקים הרבים השתמשו בחומרים כימיים רעילים ומסוכנים ביותר. השימוש הנפוץ ביותר בהדברה ביתית היה בחומרי הדברה על בסיס זרחן או חומרים מסרטנים אחרים. היום, במקביל למודעות הסביבתית הגוברת, משתמשים בעיקר בשיטות של הדברה ירוקה.

הדברה ירוקה היא הדברה המתבצעת ללא שימוש בחומרים כימים ובדרך כלל היא היא בעלת רמת רעילות אפסית. בהתאם לכך – הדברה ירוקה פחות מסוכנת לבני האדם מהדברה כימית או על כל הדברה אחרת שנעשה בה שימוש בחומרים רעילים.

איך להפטר מג'וקים בבית

מזה הדברה ירוקה ואיך מבצעים ?

איך זה קורה? בהדברה ירוקה משתמשים בחומרי הדברה איכותיים על בסיס פרומון מין, פתיון ג'ל וכן בפירטרואידים מומסים במים, כלומר חומרי הדברה ירוקה שרעילים למזיקים בלבד. מלבד הפגיעה באדם ובחיות המחמד שנמנעת, באמצעות שימוש בחומרי הדברה ירוקה אנו גם שומרים על הסביבה כמובן! בהדברה הכימית החומרים הרעילים מחלחלים אל האמה ומזהמים את הטבע, את מי התהום שלנו, וחיות בר נוספות נפגעות גם הן. אך באמצעות שימוש בחומרי הדברה ירוקה אין לחשוש מכל זה! חומרי הדברה הירוקה מתפרקים במהירות, אינם פוגעים בפלאי הטבע ואינם מצטברים במי התהום כלל.
יתרון נוסף לשימוש באמצעות של חומרי הדברה ירוקה היא יעילות הפגיעה במזיקים. אחרי שנים רבות בהן השתמשו בחומרים כימיים, פיתחו המזיקים השונים עמידות מסוימת עבור החומרים הללו. וכך, השימוש בחומרים הכימיים הלך וגדל, החומרים הפכו לרעילים יותר ויותר וגלגל הרעלים תפס תאוצה עוד יותר… בשימוש באמצעות חומרי הדברה ירוקה, החומרים הינם טבעיים ואנו יכולים להרשות לעצמנו להשתמש בחומרים בעלי רעילות נמוכה מאוד- ועדיין מקבלים תוצאות מעולות.

ניתן לבצע הדברה ירוקה בעצמכם על ידי הצבת מלכודות ומתקנים שונים המיועדים להדברה ביתית. כמובן, לפני שימוש ברעלים מכל סוג שהוא, אפילו בשימוש בהדברה ירוקה ביתית, יש לשים לב להוראות השימוש של כל מתקן ולקרוא את ההוראות והאזהרות המופיעות על גב האריזה. על מנת לבחור את התכשיר הנכון יש להתייעץ עם מוכר ברשת ידועה ואמינה או עם מדביר מוסמך. מקרה ומופיעה אצלכם מכת מזיקים שאינכם מצליחים להיפטר מהם בעזרת התכשירים הביתיים אל תהססו לפנות לחברת הדברה ירוקה איכותית ואמינה

מאמרים נוספים