טרמיטים

מה לעשות כשיש טרמיטים בבית ?

במאמר שלפניכם ניתן מספר דגשים שיש לשים לב אליהם כאשר מבצעים הדברת טרמיטים

צריך לבדוק מדי פעם בפעם את החיבור בין החלק החדש לבין החלק הישן בבית, שכן צריך לוודא שלא נוצר שם סדק, ואם כן נוצר שם סדק, צריך לבדוק שאין שם טרמיטים. במידה ויש שם קן או מושבה של טרמיטים, יש להזמין מיד את שירותיה של חברה להדברת טרמיטים אשר תפתור לכם את הבעיה לצמיתות. בנוסף, אם בניתם בית חדש או הוספתם חלק חדש לבית קיים, יש לספר זאת לחברה של הדברת טרמיטים, אשר אותה הזמנתם. כמו כן, צריך לדאוג לכך שהמדביר של אותה חברה להדברת טרמיטים, יבדוק אם הטרמיטים מצאו איזשהו סדק חשוף בבית להתמקם בו, שכן במקרה כזה צריך לטפל ישירות במפגע הטרמיטים, בנוסף על יצירת חגורת ההגנה. צריך לבדוק מדי פעם את הספרייה או את ארון הספרים בבית, וגם את הספרים עצמם, שכן הסימנים של הטרמיטים עשויים דווקא להתחיל שם. אם אכן זיהיתם או גיליתם התפוררות של ספרים בספרייה, רוב הסיכויים שהאזור אכן נגוע בטרמיטים, ובמצב כזה יש להזמין מיד את שירותי של חברה להדברת טרמיטים.

למה טרמיטים יכולים לגרום ? הנה התשובה

אז למה עוד לשים לב ומה הורג טרמיטים ?

כמו כן, חשוב תמיד, אחרי ביצוע הדברת טרמיטים, שהמדביר יאטום באופן מוחלט את החורים. חשוב מאוד גם ליצור חגורת הגנה שלמה סביב הבית, זאת בנוסף לביצוע הדברת טרמיטים. את חגורת ההגנה עושים על ידי קדיחת חורים במרחקים נכונים והזרקה של חומרי ההדברה בלחץ אל תוך החורים הללו. ההזרקה בלחץ גורמת לחומרי ההדברה להתפשט וליצור חפיפה. רובכם הגדול ודאי חושב שהדברת טרמיטים זו לא בעיה של ממש בסך הכל מגיעים לאותו אזור הנגוע בטרמיטים, קודחים מסביב לבית, מזריקים את חומרי ההדברה בלחץ אל תוך החורים, סוגרים והולכים, זה הכל. אז זהו שלא!

לא תמיד זה באמת כל התהליך ולפעמים צריך להפעיל חשיבה כאשר מבצעים הדברת טרמיטים.

מה זה הדברת טרמיטים והאם זה קל ?

אין שום בעיה! מגיעים, קודחים, מזריקים, סוגרים והולכים. אז זהו, שלא תמיד זה כך ולא תמיד מספיקה רק חגורת הגנה בעת ביצוע הדברת טרמיטים. רובכם בוודאי חושבים שהדברת טרמיטים זה ממש לא בעיה- מגיעים לאזור הנגוע בטרמיטים, קודחים מסביב לבית, מזריקים את חומרי ההדברה בלחץ, סוגרים והולכים. אז זהו, שלא תמיד זה כך ולעיתים יש צורך להפעיל חשיבה בעת ביצוע הדברת טרמיטים. מקרה שהיה כך היה: יום אחד הגעתי לביתו של לקוח שפנה אלי בעקבות בעיית טרמיטים וביקש שאני יבצע בביתו הדברת טרמיטים. התחלתי לעבוד ולבנות את חגורת ההגנה סביב הבית שלו, אולם בעודי עסוק בקידוח החורים, משהו הטריד את מנוחתי ושאלתי את הלקוח, האם הוא ראה מהיכן הגיעו הטרמיטים אל חדר האמבטיה. הלקוח ענה לי שהוא לא ראה, אך ראיתי כמה טרמיטים יוצאים דרך שקעי החשמל. חשדותיי הלכו וגברו. שאלתי את הלקוח האם הוא בנה לאחרונה או הוסיף משהו לבית. הלקוח ענה לי שכן, ושלא מזמן הוא הוסיף למבנה הישן, סלון מטבח ומספר חדרים. כאשר עלינו למעלה לגג וניגשנו למקום בו היה החיבור בין החלק הישן לחלק החדש, התברר שהחשדות שלי היו נכונות. הטרמיטים התמקמו והקימו את הקן שלהם בסדק שנוצר בתפר שבין המבנה החדש למבנה הישן. כמובן שהטרמיטים חטפו ממני מקלחת קרה של פרמיס (חומר הדברה בו עושים שימוש נגד טרמיטים). שימו לב ,כי במקרה הזה, חגורת ההגנה לבדה לא הייתה מספיקה, משום שללא הדברת טרמיטים מאסיבית למעלה, בתפר, למרות הדברת טרמיטים בחגורת ההגנה, הטרמיטים היו ממשיכים לפשוט על המטבח החדש שהוסיפו בני הבית. וכאן נשאלת השאלה- האם מדבירים מפעילים חשיבה בעת ביצוע הדברת טרמיטים? לא תמיד, אך כדאי מאוד שהם יעשו זאת, כפי שראינו במקרה הזה.

לסיכום, נביא בפניכם 2 דגשים שיש לשים לב אליהם בעת ביצוע הדברת טרמיטים:

1. יש לבדוק מידי פעם את החיבור שבין החלק החדש לבין החלק הישן בבית. יש לוודא כי לא נוצר שם סדק, וכי אם כן נוצר שם סדק, יש לבדוק שלא התמקמו שם טרמיטים. במידה ואכן יש שם קן של טרמיטים, הזמינו מיד את שירותיה של חברת הדברת טרמיטים לפתרון הבעיה אחת ולתמיד.

2. אם בניתם בית חדש או הוספתם חלק לבית, ספרו על כך לחברת הדברת טרמיטים, בעת הזמנת שירותיה. יש לדאוג לכך שהמדביר מטעם אותה חברת הדברת טרמיטים, יבדוק האם הטרמיטים מצאו סדק חשוף בבית להתמקם בו. במצב כזה יש לטפל ישירות במפגע, בנוסף על יצירת חגורת ההגנה של הפרמיס.

מאמרים נוספים