מידע על בניית קירות

כל המידע על בניית קירות

אתם בוודאי מתעניינים בבניית קיר פנימי שהוא בעצם מחיצה שאמורה להפריד בין החללים השונים של הבית והאפשריות רבות. בחירת החומר לבניית הקיר, היא בהתאם לתפקיד הקיר שאותו הוא צריך למלא בתוך הדירה, ולכל חומר יתרונות וחסרונות, וצריך להתחשב בבעיית רטיבות, מחיר, קושי הביצוע, דרישות הבידוד, צנרת חשמל ומים וכדומה.

שתי מילים על בניית קיר חיצוני: בניית קיר חיצוני צריכה להיעשות על פי החוק, קיר חיצוני צריך להיות בעובי 20 ס"מ לפחות, קיר חיצוני צריך להיות עם בידוד טרמי (חום וקור) ובהרי צפת למשל צריך לבנות קירות מבודדים יותר. שאלו קבלן שיפוצים או מהנדס, איזה סוג קיר חיצוני מתאים לבית שלכם.

לא קיים סוג קיר שיתאים תמיד לחדר אוכל או למקלחת, ובחירת החומר לבניית קיר צריכה לשקלל גורמים הסביבתיים, גורמים טכניים ואנושיים. בכל מקרה, לא כדאי לבחור באפשרות הכי זולה, הדבר יכול לפגוע באיכות הקיר ובאיכות העבודה, ואחר כך לך תתקן…

באיזה חומרים משתמשים לבניית קירות ?

בניית קיר גבס
קירות גבס נבנים מעל הריצוף הקיים והם נבנים מפלטות גבס מוכנות. קיר גבס יכול להיות מתאים למקרה שתרצו להזיז את הקיר בעתיד. קיר גבס נקרא גם " קיר סנדוויץ' ", בגלל המסגרת המתכתית ושני לוחות הגבס המצפים אותה, ובניהם יש צמר סלעים או צמר זכוכית לבידוד. אפשר להעביר דרכם צינורות מים, חשמל, תקשורת וביוב. אין צורך לחצוב תעלות כמו בקיר בלוקים, ואין צורך בטיח. בניית קיר גבס היא מהירה, נקייה זולה וידידותית לסביבה.
אותו הדבר לגבי נישות גבס

בניית קיר בלוקים
קיר מבלוקי בטון הוא קיר נפוץ, ישנם בלוקים בעובי 10 ס"מ, 7 ס"מ ובלוקים דקים יותר בלי חורים. היתרון של קיר מבלוקים הוא בחוזק וביציבות שלו, בגלל המשקל הגבוה שלו יחסית לגיר גבס למשל, אסור לבנות אותו על הריצוף והוא נבנה על ריצפת בטון, כן, קודם יש להסיר את הריצוף. קיר בעובי 7 ס"מ הכי יתאים לצרכים שלכם, במידה ואתם לא רוצים לשנות את מקומו בעתיד, הוא חזק כשחוצבים בו תעלות לצנרת ופתחים לחלונות. החיבור בין הבלוקים נעשה באמצעות טיט, מעל פתחי דלתות יש צורך ביציקת חגורה מבטון, החיבור אל הקירות והתקרה הוא באמצעות בטון שהוא יותר חזק מטיט.

בניית קיר מבלוקי איטונג
קיר איטונג קל פי שלושה ממשקל קיר בלוקים וזה היתרון שלו, אפשר לבנות אותו מעל הריצוף על מסילה מפח מגולוון, ולהזיזו בעתיד. בלוקי איטונג לבניית קירות פנים מכונים "מחיצה 9" העובי 9 ס"מ, 48.5 ס"מ X 58.5 ס"מ. חיבור בלוקים הוא עם דבק אקרילי, ויש לצפות את הקיר בשכבת שליכט בעובי 2 מ"מ.

בניית קיר מזכוכית
בניית קיר זכוכיתקירות מזכוכית או מחיצות זכוכית נפוצים מאוד כיום בשיפוץ בית, במקלחות. הם באים עם מסגרת אלומיניום או מתכת שבתוכה זכוכית דקורטיבית או ויטראג', ויטראג'ים בדרך כלל מותקנים בין הסלון למטבח.
קיר עבה מבלוקי זכוכית מתאים גם לקירות פנימיים וגם לקירות חיצוניים, החיבור של הלבנים נעשה על ידי דבק, אי אפשר להעביר דרכו צנרת, הוא גורם לבעיית בידוד בקיץ.

בניית קיר מבלוקי טרפזית
קיר מבלוקי טרפזית עשויים גבס המחוזק בסיבי זכוכית, בונים אותו על הריצוף הקיים, הבלוקים מחוברים בניהם בטיט מיוחד, באזורים עם לחות גבוהה כמו במקלחת יש להשתמש בבלוקי טרפזית בצבע כחול.

מחיצות עץ
מחיצות מעץ יכולות להיות עם דופן אחת או שתיים עם חלל פנימי. מחיצות מעץ היתרון שלהם הוא היופי וקלות הביצוע, החיסרון שלהם, בעיות רטיבות ותחזוקת העץ.

מחיצות מחומרים פלסטיים
מחיצות אלה בעלות מסגרת ובתוכם חומר פלסטי דקורטיבי, הם לא חייבות להיות מודבקות לתקרה או לרצפה והן מתאימות לאזורים רטובים, גני ילדים, חדר אמבטיה גדול, ואי אפשר להעביר דרכם צנרת.

בניית קיר במקלחות
קיר במקלחת צריך להיות עמיד נגד רטיבות, קל לניקוי, ללא שוליים חדים הפיתרון האידיאלי ציפוי הקיר עם אריחי קרמיקה.

בניית קיר במטבח
קיר במטבח צובר לחות ושומן, הקיר צריך להיות ללא פינות האוגרות לכלוך ואבק. ציפוי הקיר צריך להיות קל לניקוי ועמיד לחומרי ניקיון. כמו אריחי קרמיקה, לוחות שיש, ויניל, ציפוי פלסטי וכדומה.

בניית קיר בחדרי ילדים
ילדים מכתימים קירות, מדביקים פוסטרים, בקיצור יש בלאי גדול של הקירות בחדרי הילדים, ציפוי הקיר או צבע הקיר צריך להיות מחומר פלסטי שאפשר לרחוץ אותו ללא הגבלה.

בניית קיר פנימי במשרדים
קירות פנימיים או מחיצות במשרדים הם בדרך כלל עשויים לוחות גבס, מתכת, חומר פלסטי או מחיצות עץ.

דוגמא לבניית קירות בדירה

עיצוב קירות עם חומרים שונים

  1. קיר עם ציפוי של לוחות עץ מתאים לאזורים לחים ולמטרת בידוד ואטימה מחום קור ורעש.
    בניית קיר2. אם יש לכם חפצים יקרים או ריהוט יפה שאתם רוצים להבליט צבע אחיד רועש על הקיר, מאחוריהם, יעשה את העבודה.
  2. טפט קיר חזר להיות "אין" … אפשר לקשט משרד, פרוזדור או חדר כניסה והתוצאות יפות, מדהימות!
    טפט קיר עם תבליט? – היזהרו מ"קיטשיות".
  3. אם אתם רוצים להרגיש חלל יותר גדול בחדרים מסוימים בדירה, הדביקו מראות אנכיות גדולות על הקירות.
  4. טיח גס צבוע לבן (סיד טבעי) מתאים לפינות אוכל בבית ישן משופץ.
  5. אם יש לכם עציץ גדול ודומיננטי במרפסת שימו טפט על הקיר עם תמונת עציץ דומה לחיזוק האווירה.

מאמרים נוספים