רטיבות בתקרה

כיצד מזהים רטיבות בתקרה?

רטיבות בתקרה מתבטאת במספר אופנים:
1. התקרה רטובה למגע יד.
2. הרטיבות בתקרה מפתחת עובש בצורת תפרחת בצבעים שונים.
3. במצבים חמורים מופצים ריחות רעים של לחות ועובש.
4. מזהים נזילות מים המתבטאות בטיפות מים מהתקרה בעונות הגשמים.
5. ניתן לזהות רטיבות בתקרה מתחת לחדרי שירותים וחדרי אמבטיה כאשר קימות בעיות איטום או עקב פיצוץ בצנרת האינסטלציה.

בדיקת רטיבות : מה זה לח ומציק? רטיבות בתקרה ובעיות רטיבות בקירות

לנוכח בעיות רטיבות בתקרה ומפגעי רטיבות בקירות, החלו מדענים ובעלי מקצוע לשקוד על מציאת איתור נזילות מהימן במהלך בדיקת רטיבות.

בעקבות הפיתוחים האחרונים בתחום בדיקת רטיבות נולדה בדיקת רטיבות חדשנית שאינה פוגעת במבנה – בדיקת רטיבות טרמית, הפועלת בעזרת טכנולוגיה אינפרא אדומה.

כמו כן, פותחה בדיקת רטיבות מיוחדת לצנרות – בדיקת רטיבות בוידיאו. בדיקת רטיבות בוידיאו תורמת לזיהוי קל של מקור רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות, שנוצרו עקב ליקוי בצנרות או בצנרת לא תקינה. בדיקת רטיבות בוידיאו פשוט משתמשת בצילום צבעוני וסאונד איכותי למען איתור פגמים.

למרות התערבות המדע ושיפור הדיוק של איתור נזילות, בדיקת רטיבות ואיתור רטיבות בקירות או רטיבות בתקרה נותרו נושאים מסובכים. רק מומחים אמיתיים יכולים לבצע בדיקת רטיבות, משום שרק מומחי בדיקת רטיבות יוכלו לזהות ולהעריך את מקור הלחות (לבדוק מהיכן נובעת רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות).

הביצה והתרנגולת: בדיקת רטיבות עוד לפני שמופיעים סימני רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות

ההיגיון אומר לנו, שאם יש רטיבות בתקרה – הבעיה טמונה בתקרה, או שאם הסלון כבר הרוס בגלל רטיבות בקירות, אז הבעיה חייבת להיות הקירות עצמם.

במקרה של בדיקת רטיבות – רק מומחה של רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות, שיודע לחפש את המקור האמיתי הוא האוטוריטה. למשל, ניתן לטעות במקרים של בדיקת רטיבות: מקרה של רטיבות בתקרה, שהתאפיין בעובש וטחב נראים על התקרה, ומכך אפשר היה להסיק, שמקור הנזילה בתקרה – התברר לאחר בדיקת רטיבות ע"י מומחה בסעיפי בדיקת רטיבות שהרטיבות נובעת בכלל מהגג.

מציאת נזילה בתקרה

אז מדוע בעיות רטיבות בתקרה וסיבוכי רטיבות בקירות מופיעים במקום אחד, כשהבעיה בעצם במקום אחר?

רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות לאו דווקא נובעת מפגמים בתקרה או בקירות, בגלל שמבנה בנוי כך, שכל חלקיו מחוברים יחד. משום כך רטיבות בבית, למשל רטיבות בקירות או רטיבות בתקרה, יכולה להיגרם מאיטום לא נכון או פעילות לא תקינה במקום אחר שיטפטף, יעלה את הלחות, ויביא ליצירת רטיבות בתקרה וגם רטיבות בקירות.

כאמור, בדיקת רטיבות היא פשוטה ומהימנה, בין אם מדובר בהופעת רטיבות בתקרה, רטיבות בקירות או סדקי לחות. לכן הקדימו תרופה למכה והזמינו אינסטלטור מומחה (שרברב) בתחומי רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות ותרוויחו.

בדיקת רטיבות לנפש! רטיבות בתקרה, רטיבות בקירות ואנרגיית ין

רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות היא עניין בעייתי על פי הפאנג שוואי (תורה סינית, הגורסת כי מיקום פריטים בבית קובע אנרגיה ותורם לאיזון עם הטבע).

בהתבסס על הפאנג שוואי נוכל להסביר את חשיבותה של בדיקת רטיבות בבית (בדיקת רטיבות בתקרה, בדיקת רטיבות בקירות ובדיקת רטיבות במרצפות וחיפויים).

רטיבות בקירות או רטיבות בתקרה נחשבות בפאנג שוואי למייצגות "מצב תקוע". כלומר, בפאנג שוואי, רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות משמעותן עודף אנרגיית ין.

אנרגיית ין רבה חוסמת זרימה ומסמלת ביש מזל, שמביא בסופו של דבר (ע"פ הפאנג שוואי) לירידה בשפע ולהפסד כלכלי.

בפאנג שוואי, מתברר כי נזילות, דליפות ולחות במעטפת הבית, שמתבטאים בבעיות רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות, הם מהחמורים שבין חוסמי הזרימה, שכן רטיבות בקירות או רטיבות בתקרה מעידות על הזנחה והתעלמות.

ברור שאף אחד לא מעוניין בבעיות פיננסיות, במיוחד לא בעקבות צרות טורדניות כמו בעיות רטיבות בין אם בקירות, בתקרה, בריצפה באמבטיה ובמקומות רבים אחרים…..

על אף שנראה, כי בדיקת רטיבות לצורך איתור רטיבות בתקרה, רטיבות בקירות או בכלל בבית – היא הוצאה כספית, בדיקת רטיבות מתבררת כהוצאה צודקת ומשתלמת ביותר- גם לאנרגיה הטובה שתגיע בעזרת הטיפול במקרי רטיבות בתקרה או רטיבות בקירות וגם לחסכון הכספי בטווח הארוך, בזכות עצירת ההתדרדרות של הרטיבות בדירה, רטיבות בתקרה וגם רטיבות בקירות.

מאמרים נוספים