נזילת מים

איתור ותיקון נזילות מים ? בדיקה תרמית!

לפני שנכנסים לדירה חדשה, בין אם מדובר על דירה חדישה הישר מידי הקבלן ובין אם מדובר על דירה יד שנייה, שלישית ובמיוחד אם מדובר על דירות משומשות וישנות מזה- איתור נזילות מים היא אחת הבדיקות היותר חשובות וחיוניות שכדאי לכם לעשות.

נזילות מסוגלות ליצור נזק היקפי בצורה שלא תתואר. במקרים רבים אנשים רוכשים דירה ואינם מודעים כלל לבעיות השונות שיש בדירה, לא כל שכן כאשר מדובר על נזילות מים שרק התחילו לא מכבר. כדאי לדעת שישנם מקרים שבהם אפילו בעל הבית המוכר אינו מודע לבעיית נזילה, שכן צינור שמתפוצץ לא נותן אותותיו באופן מיידי.

כיצד ניתן לאתר נזילות מים

רטיבות היא בעיה מהותית בכל מה שנוגע לבית, לא רק מבחינת התשתית והנכס עצמו, אם כי היא מזיקה גם לבריאות. הנזק שרטיבות עלולה ליצור במרוצת השונים יכול להסתכם בהוצאות נכבדות, שלא לדבר על ההשלכות החמורות יותר מכסף, לכן חשוב מאוד לבחון ולבדוק באופן יסודי ומעמיק עד כמה שניתן את הנכס לפני שרוכשים אותו.

רק חברת בדק בית מקצועית ומנוסה, כזו שעובדת עם מהנדסים מובילים ועם המכשור המתקדם ביותר תוכל להבטיח את הבדיקה המקיפה והיסודית ביותר, כזו שלא תוביל לגרימת נזק- על מנת שניתן יהיה לאתר את מקורות נזילת המים באם קיימים.

על כן בחרו חברת בדק בית בעלת נסיון של שנים רבות אשר בודקות מבנים באופן יסודי על ידי צוות עובדים שמנוהל על ידי מהנדסים מובילים בתחומם. הבדיקה כוללת בחינה של קירות, תשתית, הדירה עצמה וסביבת המגורים, כאשר בנוסף לאיתור נזילות בדיקת בדק בית כוללת בחינה של רשימה ארוכה של פרמטרים שונים החיוניים לקביעת שווי הנכס.

בדיקה תרמית לנזילות וגם איתור נזילות או: איך מוצאים מה שיש שם למטה?

אם חשבתם שברז דולף הוא הסיבה היחידה להזמין שירות איתור נזילות או בדיקה תרמית לנזילות , אז יש לנו חדשות: ישנן סיבות רבות, שבגללן כדאי לערוך בדיקה תרמית לנזילות, בין אם אלו רטיבות ועובש או סדקים חסרי אסתטיות.
בעזרת בדיקה תרמית לנזילות ניתן לחסוך את הידרדרות מצב הנכס, ואף לפעול לצורך איתור נזילות, לפני שנראה כל סימן ברור לעין! ניתן לבצע איתור נזילות באמצעות בדיקה תרמית לנזילות בכל בית ובכל עונה (לא צריך לחכות לגשם…).
בדיקה תרמית לנזילות היא בדיקה נוחה – לא פולשנית או הרסנית.  מצלמת איתור נזילות תרמית, מאתרת רטיבות ע"י סריקה, כך שאין צורך במגע או בשבירת קירות.
בדיקה תרמית לנזילות מסתמכת על נתונים, שקולטת מצלמת איתור נזילות, ועל תוכנה מיוחדת שנועדה לנתח תוצאות בדיקה תרמית לנזילות. מצלמת איתור נזילות תרמית, בה משתמשים במהלך בדיקה תרמית לנזילות , עובדת כך שהיא מסוגלת לקלוט קרני אינפרא אדומות (הנובעות מכל עצם), ולהועיל לחיפוש או איתור נזילות .

איתור נזילות באמצעות בדיקה תרמית לנזילות

בעת בדיקה תרמית לנזילות, מצלמת איתור נזילות "מתרגמת"- מעבדת ומנתחת – את הממצאים שעלו במהלך בדיקה תרמית לנזילות, ומעבירה את הנתונים לכדי מושגים מובנים לאדם – טמפרטורה.
לאחר סריקת הקרניים, ממצאי מצלמת איתור נזילות עוברים לתוכנה, שמציגה וממחישה את הסריקה בעזרת מיפוי מותאם אישית. במיפוי של בדיקה תרמית לנזילות, מתגלים מגוון צבעים וגוונים, המייצגים מגוון שינויים ולקויי טמפרטורה, ובכוחם של מומחי איתור נזילות להבחין בין גווני הצבעים, ובכך להעריך את דרגות השינוי ואת הנזק וחומרתו.

בדיקה תרמית לנזילות איך איתור נזילות עובד?

אבל איך איתור נזילות פועל, כשהעצם לא זז, ואיך אפשר להשתמש בעזרים של איתור נזילות כמו מצלמת בדיקת תרמית לנזילות כדי למצוא אנרגיה אינפרא אדומה בעצם כמו קיר?!
ובכן, גם במהלך בדיקה תרמית לנזילות, בה נסרק גוף או עצם כמו קיר, מצלמת איתור נזילות יכולה לקלוט קרני אינפרא.
למה? קיר הוא לכאורה עצם דומם, אך בתוך תוכו מתגלה פעילות שוקקת: צינורות, קווי חשמל, קווי טלפון, אוויר ועוד המון.
בדיקה תרמית לנזילות, למעשה עושה שימוש בקרני אינפרא, שמקרינה הפעילות שבתוך הקיר למען איתור נזילות, בעזרת ההבנה, כי בעובי קיר תקין (או תקרה, מרצפות וכולי) אין מקום לתזוזות רוח ומים (שמקרינות אנרגיית אינפרא).
כך, אפשר להבין כי איתור נזילות , אוויר ורטיבות בקיר במהלך בדיקה תרמית לנזילות מצביע על ליקוי או מצב לא תקין של הקיר.

בדיקה תרמית לאיתור נזילה לייב

איך מנתחים בדיקה תרמית

כיצד מנתחים בדיקה תרמית לנזילות? בעצם, בסיום בדיקה תרמית לנזילות מופק דוח באמצעות תוכנת איתור נזילות . דוח איתור נזילות משלב בין ממצאי תוכנת בדיקה תרמית לנזילות , המתרגמת את קרני האינפרא (שנקלטו בסריקת מצלמה של בדיקה תרמית לנזילות) לבין ניתוח מעמיק של מומחה בנושאי איתור נזילות .
איתור נזילות , רטיבות או אוויר (רוח) מתבצע כשמבחינים בשינוי בצבע (כלומר, טמפרטורה).
בזמן בדיקה תרמית לנזילות נבחין בעיקר ב:
1.    איתור נזילות עקב סדקים – שיוצרים אוויר ותנועה.
2.    איתור נזילות עקב עובש, פטרייה או טחב- שנוצרים בגלל דליפות או לחות.
3.    איתור נזילות בעקבות "פיצוצי" רטיבות – שנוצרים מאיטום לקוי והצטברות מים ועוד.

מאמרים נוספים