מצלמה תרמית

איך לאתר נזילות מים במצלמת אינפרא

מצלמה התרמוגרפית מעניקה למשתמש אמצעי קל, נייד, נוח, מדויק ופשוט מאוד למיפוי ומדידת בעיות שמקורם ב: נזילות מים מבעיות צנרת, נזילות מים או רטיבות כתוצאה מאיטום לקוי. במצלמות התרמוגרפיות כיום ישנו שימוש בתוכנות עיבוד מתקדמות המאפשרות ניתוח, מחקר ופיתוח של תהליכים וממצאים, כיום המצלמה האינפרא אדום היא הכלי המרכזי אצל בעלי מקצוע המתמחים בתחום האיתור של נזילות מים ו/או רטיבויות ועובש ,המצלמה סורקת בעזרת גלי אינפרא את הקירות וניתן לראות מבעד לקירות היכן קיימת הנזילה .

דוגמא איך רואים דרך מצלמת אינפרא

נזקי איטום ובעיות של נזילות מים במבני ציבור

בדיקת נזילות מים במבני ציבור על מנת לקבוע את הגורמים לנזקים במערכות הצנרת ומערכות איטום, הבדיקות מתבצעות ע"י מומחה תוך מיפוי במצלמה תרמית (מצלמת אינפרא). בעיות של נזילות מים ובעיות איטום נפוצות במקומות ציבור כגון: מטבחים ציבוריים, חדרי רחצה ומקלחות ציבוריות, קניונים, חניות ציבורית תת קרקעיות ועוד…

בעיות רטיבות או נזילות מים בבריכות שחייה

בדיקת רטיבות בבריכות שחייה, כולל מערכות האיטום של שטח הבריכה ושטחי השיזוף הצמודים לבריכה, דליפות מים בצנרת הבריכה, במשאבות, בפילטרים…

איך מתקנים נזילות מים ונזקי צנרת ביוב וצנרת לאספקת מים

מיפוי תרמי ע"י צילום אינפרא-אדום הנו האמצעי היעיל ביותר לגילוי נזילות מים בצנרת ללא צורך בהריסת קירות או רצפות וללא צורך בבדיקה חודרנית. סריקה מקיפה של חלקי המבנה תאפשר לזהות את מקורות נזילות מים ולהצביע על הנקודה הלקויה. היכולת לאתר את מוקד הרטיבות באופן מדויק חוסך בעלויות התיקון המיותרות הנובעות מהריסה של שטחים אשר לא היו צריכם להיהרס.

בעיות רטיבות עקב איטום לקויי

בדיקת מערכות איטום, חיפוי חיצוני של הקירות, חיפוי חדרים רטובים וגגות ע"י יריעות ביטומניות היה בעבר תחום אפור, על מנת לאתר את מוקד הרטיבות היה צריך לבצע תיקון מקיף בעלויות גבוהות מן הצורך או תיקון מקומי תוך המתנה לחורף בכדי לראות אם התיקון הצליח.
שימוש במצלה תרמית לאיתור בעיות רטיבות בשל כשל בעבודות איטום הפך למקצועי יותר ומדויק. מיפוי נזילות מים אשר מסתתרות תחת שכבות איטום וגילוי המקור לבעיה כיום מתבצע בצורה מקצועית יותר וללא צורך בעלויות מיותרות עבור תיקון ששטחים שאינם נחוצים.
שילוב בדיקת מערכות האיטום והצנרת במבנה תעניק ליועץ בהכנת חוות הדעת את המידע הרחב על הסיבות להופעת הרטיבות, מיקום הכשלים, מצב אמיתי של התפשטות הרטיבות ובסיס להכנת ההמלצות לביצוע התיקונים.

איך למצוא נזילה עם מצלמה תרמית

נזילות מים מגגות לכל סוגי מערכות האיטום
סריקת גגות שטוחים מכל סוג מערכת לאיתור נזילות מים. מורכבות של איטום ביריעות מכל סוג: יריעות ביטומניות, EPDM, PVC, כולל גגות הפוכים או כל שיטת חיפוי אחרת.

בעיות איטום ובעיות נזילות מים ממרפסות
השימוש בסריקה תרמוגרפית מאפשר לבצע מיפוי מדויק לאיתור נזילות מים משטח המרפסת הלא מקורה, ולסמן ברמת דיוק מרבית את מוקדי הכשל לצורך ביצוע תיקונים באופן נקודתי, מבלי לפרק שטחים מיותרים.

חדירות נזילות מים מחניונים תת קרקעיים
איתור נזילות מים תוך מיפוי חדירות מים מפני שטחי חניונים עיליים או כל משטח המשמש מסעה לכלי רכב.

בדיקת איטום בחדרי אמבטיה לצורך איתור נזילות מים
בדיקת איטום חדרי אמבטיה לאבחון ליקויי רטיבות ואיתור נזילות מים, תוך קביעת מקורות הליקויים והפרדה בין נזקי צנרת ונזקי איטום.

בעיות רטיבות ובעיות נזילות מים במרתפים ומבנים תת קרקעיים

גילוי נזילות מים במבנים תת קרקעיים לבחינת ליקויי בניה בעבודות איטום ומקורות חדירת מים מגורמים משתנים. מיפוי תרמי זה מאפשר מתן ייעוץ חד לגבי הפתרונות המתאימים ביותר לתנאי המבנה וזאת תוך הדגש על מיקוד הבעיה אשר גורמת לנזילות מים. מיפוי מרתפים בעקבות הופעת סימני רטיבות ונזילות מים, מאפשר בחינת כל מערכות המים הזורמים והדלוחין במבנה ואבחון גורמים מתחלפים.

חדירת מים מקירות חוץ

בדיקת נזילות מים מקירות חוץ מבניים לבחינת מוקדי חדירת מים ולמתן המלצות מתאימות לפתרון. האבחון מתאים לכל סוגי חיפויי הקירות: אבן, פסיפס, טיח וכל מערכת חיפוי אחרת.

מאמרים נוספים